Малинове дерево або як виростити відмінний урожай

Малинове дерево або як виростити відмінний урожай

Є сорти більш врожайні, є менш. Але чи все тут залежить від генетики? Чи немає способів підвищити урожай ароматної ягоди правильним доглядом? Якось ранньою весною чоловік прийшов з роботи і приніс в кульку 11 сучків малини. Товариш дав, сказав, що дуже хороший сорт. Але вигляд у них, якщо чесно, був неважливий: тоненький стовбур і по 1-2 корінця (видно, проривали міжряддя).

Відмінна малина для дачі

Подумала: «Ну що може з цього вирости?», Але все-таки посадила в горщики. А 'через тиждень коза рогом відкрила хвіртку і з'їла все, на що впав очей. Під розбирання потрапила і моя малина – залишилися тільки два маленьких сучка. Довелося їх викопати, благо що ще не встигли прижитися. Посадила за будинком – місця було багато, відстань між ними зробила 3 ​​м. Привезла з курника шість тачок козячої підстилки (притоптати сіно з козячими «кульками»). Обклала навколо саджанців площа, наскільки цієї підстилки вистачило. Чоловік сказав, що у мене там виросте тільки трава по пояс. (Трава, звичайно, була, але я її скормила курчатам.)

А з малиною почалися просто чудеса! Пішли дощі, з даху потекла вода, і козяча підстилка, як мульча, затримувала вологу. Кожен саджанець розмножився і дав по чотири кореневих сина. Ці пагони стали дуже швидко рости, я такого раніше не бачила: вимахнули по 3-4 м і полізли на дах будинку, як виноградна лоза.Тоді я їх обрізала від землі на висоту 2 м, натягнула два дроти: одну на висоті 80 см від землі, іншу – на висоті 1 м 80 см. Прив'язала кожен втечу до дроту в двох місцях. Через тиждень після обрізки в пазухах листків з'явилися паростки. І до вересня замість однієї вершини втечу мав по 6-7 (а то і більше) бічних пагонів по 40-80 см. Так таких міцних, товстих! Ну прямо малинове дерево.Так вони, здоровані, і пішли під зиму. А наступної весни, коли було видно, які нирки примерзли, я вкоротила всі бічні пагони на 10-15 см. І коли виросли листя і плодові гілочки, рослини стали нагадувати пірамідальна тополя. Від вершини до землі вони було суцільно вкриті зав'яззю, бутонами, квітками і кетягами стиглих ягід.

Так, сорт, подарований нам, дійсно виявився чудовим. Хоча я до сих пір не з'ясувала його назву. Ягоди величезні, трикутні, навіть гілки гнулися – довелося ставити стусани з арматури і підв'язувати. У минулий сезон вісім таких стовбурів дали за чотири збору 36 кг добірних ягід. Сусідки в окрузі стояли в чергу за саджанцями цієї малини.Досвід показав, що при формуванні кущів малини треба залишати на кущі не більше 6-8 пагонів через 12-15 см – інакше вони будуть сильно затінювати один одного. А це призведе до втрати врожаю на нижніх гілках – вони не провітрюються, і якщо йде дощ, вкриваються пліснявою навіть зелені плоди.Коли почне зростати молода поросль, треба вибирати найсильніші, залишати їх на плодоношення на наступний рік, а всю дрібну поросль вирізати протягом усього літа. Коли кущі отплодоносивших, потрібно відразу їх вирізати, щоб дати сили для молодих рослин. Бур'яни під малиною потрібно теж видаляти, щоб провітрювалися ряди і не з'являлися хвороби.З роками у мене виробилася наступна схема обрізки: А – рік зростання: 1 – прищіпка (обрізка) в червні і нормування поросли; 2 – розгалуження після прищіпки (обрізки).
В – весняне (квітень-травень наступного року) укорочення розгалужень і видалення зайвої порослі.

Такий спосіб вирощування змушує навіть ті сорти, які погано плодоносять, давати нормальні врожаї.Автор; Р.Т. ВАРТІК. ст. Ольгинська Ростовської обл.