Оригінальний спосіб вирощування картоплі

Оригінальний спосіб вирощування картоплі …

Хочу я поділитися з дачниками, досвідом вирощування картоплі під соломою – мені цей секрет дістався від мами. Думаю, багатьом буде цікаво дізнатися про таке просте, але давно забутому способі. Перед тим як посадити картоплю, Я замочую її на добу в мідному купоросу-2 ст. л. на відро. Через добу воду з купоросом зливаю, картоплю рясно посипаю попелом і приступаю до посадки. Розмічаю поле під посадку картоплі на квадрати 30 × 30 см і в середину кожного квадрата кладу бульби, трохи вдавлюючи в землю. Завдяки цій процедурі картопля в землі знаходиться наполовину, бульба, з якого згодом виросте потужний кущ, добре вкорінюється. Зверху кладу солому шаром 10-15 см і добре поливаю грядки. На наступний день вранці, коли вода вбереться в землю, грядки з соломою підсапую – виходить грядка-горбок. Так як солома волога і окученная землею, то це створює оптимальні умови в плані тепла і вологи для швидкого проростання бульби. До речі, запасу вологи від соломи вистачає дуже надовго. Якщо літо сухе, без дощів, картоплю, посаджену таким чином, поливати можна всього 3-4 рази.

Вода дуже швидко проникає через тонкий шар землі на солому – ось і уявіть, скільки потрібно води для того, щоб вона просякла 20-30 см землі, якщо садити картоплю в ямку, та ще потім підгорнути. Урожай формірут ється саме в соломі під тонким шаром землі, а коли підходить час збирання, копати нічого не треба – просто смикаєте за бадилля, і весь урожай на кущі. Картопля сухий і чистий.Таким же методом я саджу помідори, перці, капусту, баклажани і огірки.

Копаю глибоку ямку, саджаю розсаду, чекаю тиждень, коли вона перехворіє, вкорениться, приживеться і піде в зростання. На дно ямки укладаю солому або виполоти траву шаром 5-7 см, а зверху досипаю землею – теж 5-7 см. До коріння надходять додаткове харчування і волога, яку солома дуже добре тримає. А згодом в цьому «бутерброді» рослини починають утворювати додаткові корені, що, знову ж таки, сприяє кращому росту рослини.Хочу намалювати просте, нехитре пристосування, яким дуже легко і просто можна розмітити поле для посадки картоплі. Не потрібно натягувати шпагат, щоб грядка вийшла рівна, акуратна. Це пристрій дуже схоже на граблі, тільки зубці-ріжки по краях. Відстань між ріжками може бути різний: 30, 40, 50 см, хто як садить.

Робимо держак 2 м, до нього криє перекладину з ріжками по краях. Коли ми починаємо працювати такими граблями, по полю від ріжків залишається в землі помітний слід – борозенка. Робимо 2-3 ряди поздовжніми, а потім по ним – поперечні і т.д. Виходять рівні квадрати. Зробили одну смугу, а щоб зробити другу, треба цей інструмент поставити лівим ріжком в другу борозну від першої смуги – виходить, що за такими борозенками ви будете проходити двічі.безболісна щеплення Ще хочу показати, як легко, швидко і просто прищепити саджанець. Беру однорічний саджанець і підщепу. Фіксую за допомогою скотча щепу і підщепу, притискаючи їх щільно один до одного, і гострим ножем зрізаю так, щоб зріз був подовженим. Потім приставляв одне до іншого і зріз обмотую.

Єдине – треба щепу і підщепу підібрати однаковими по товщині, тоді нічого підрізати і підганяти не треба. Потім прибираємо зрізаний щепу (1), а на його місце ставимо підщепу (2). Місце зрізу обмотуємо. Раджу для початку потренуватися на непотрібних гілках.Автор; Наталія Юріївна Муленкова р Ульяновськ. Ж.м.п.д.913