Як захистити дачу від блискавки

Як захистити дачу від блискавки …

Починалися весняні та літні грози, і на дачі я відчував себе незатишно. Поруч з моїм ділянкою немає високих дерев, тому від блискавки він не захищений. Ось я і вирішив зробити блискавковідвід, Який в просторіччі часто називають громовідводом.

Як захистити дачу від блискавки?

МАТЕРІАЛИ Громовідводи складаються з 3 частин: блискавкоприймача, заземлювального провідника і заземлювача.Блискавкоприймач – вершина захисної конструкції, яка безпосередньо стикається з блискавкою. Його я зробив з металевого стержня діаметром 10 мм і довжиною близько 1,5 м. Кінчик загнув в формі петлі і обмотав навколо стрижня (рис. 1, А), хоча існує і маса інших зручних варіантів (рис. 1, Б-Д) .

Як заземлювального провідника, який з'єднає молниеприемник і заземлювач, використовував сталевий дріт діаметром б мм. Довжина дроту залежить від того, як блискавкоприймач буде з'єднаний з заземлювачем. Я пустив його по даху і зовнішній стороні будинку. На це мені знадобилося 12 м дроту.Заземлювачем стала метрова металева труба, тому що на моїй ділянці високий рівень підгрунтових вод. Якби грунт був суші, знадобилося б 2 металевих стрижня по 2-3 м і з'єднує їх сталевий трос. Втім, форма заземлювача може бути найрізноманітнішою, аж до металевої сітки. Важливо, щоб він щільно і глибоко входив в грунт.ЗБІРКА Всі 3 частини конструкції я поєднав зварюванням. Заземлювальний провідник приварив приблизно до середини заземлювача. Але для з'єднання частин громовідводу підійшли б і пайка, болти, скоби.На будинок встановлюється вже зібраний відведення.НА ДАХУ Блискавкоприймач я закріпив на найвищій точці будинку – трубі. Металевий стрижень повинен бути вище труби хоча б на 1 м. Згодом я встановив на стрижень флюгер: захисні властивості від цього не знижуються, а виглядати, стало цікавіше.Приварений до блискавкоприймача заземлювальний провідник я будівельними скобами прикріпив спочатку до даху, потім до стіни будинку. Відстань між кріпленнями – десь 1 м.Моя дах покритий шифером, він не вимагає особливих заходів протипожежної безпеки. Але якби дах покривав горючий матеріал, наприклад пластикова черепиця або дошки, то провідник довелося б кріпити з зазором в 15-20 см між ним і дахом.ПІД ЗЕМЛЕЮ Заземлювач закопав на глибину більше 1 м на відстані 2 м від будинку. Місце для цього вибрав осторонь від стежок і ганку – там, де ніхто не проходить. Важливо, щоб поряд з йдуть в землю розрядом не опинився людина.ПРОФІЛАКТИКА Приблизно раз на рік я перевіряю міцність з'єднання молниеприемника і провідника. Оглядаю і кріплення провідника на стіні і даху. Час від часу їх доводиться підновляти або замінювати.ПРИНЦИП ДІЇ Блискавковідвід служить для уловлювання розряду блискавки, який він спрямовує в землю так, щоб не пошкодити будівлі.Щоб з'ясувати, яку площу захищає громовідвід, довелося провести розрахунки. З вершини молниеприемника я опустив на землю уявний промінь під кутом 45 °. Якщо прокреслити таким променем на землі коло, то промінь утворює поверхню конуса з вершиною на кінчику громовідводу (рис. 2). Потрібно щоб будинок повністю опинився всередині цього конуса – саме таку площу блискавковідвід здатний захистити від розряду.

Тепер нехай собі гримить – мені вже не страшно.